Ve dnech 3. – 5. 4. 2019 zrealizoval tým CzechTrade první Sourcing Day navazující na databázi Adresář exportérů.

Koncem minulého roku nás oslovila britská outsourcingová firma s požadavkem na dodávky technologií v oblasti úprav užitkových a odpadních vod, a to pro svého klienta firmu Arvia. Původně hledali Britové výrobce v Adresáři exportérů CzechTrade, oficiální databázi českých exportních firem, kde se prezentují svým on-line profilem klienti agentury. Adresář je umístěn na webu u kontaktů celé sítě 50 zahraničních kanceláří CzechTrade. Protože však nenašli potřebného dodavatele, obrátili se přímo na CzechTrade, který pro Arviu zajistil tzv. Sourcing Day. Ten obnáší jak vyhledání vhodných dodavatelů, tak i organizaci osobních jednání s českými výrobci.

Následovalo pět poptávek upřesňujících požadavky zahraničního partnera a velmi precizní vyhledávání vhodných dodavatelů týmem naší britské zahraniční kanceláře ve spolupráci s kolegy na pražské centrále.

Požadavky byly poměrně detailní a podmínky dost přísné, přesto se podařilo zajistit 10 výrobců, kteří plně odpovídali představám firmy Arvia. Po osobních schůzkách následovala jednání přímo ve výrobnách firem, kde byly upřesněny další detaily spolupráce.

Návštěva v České republice se ukázala být velmi úspěšnou. Společně s Tomem jsme vděčni za veškerou tvrdou práci, která byla věnována plánování schůzek a návštěvám u dodavatelů. Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli,“ komentovala spolupráci s CzechTrade Jo Tomlinson, Procurement and SOP officer společnosti ARVIA TECHNOLOGY LTD.

Podle ředitele zahraniční kanceláře Czech Trade Martina Macourka již osobní schůzky s výrobci i prohlídky v provozech zajistily českým firmám několik konkrétních poptávek, zvláště pak v oblasti dodávek čistících jednotek a nádrží.

Tento projekt je tak nejen pro CzechTrade, ale hlavně pro klienty agentury utvrzením, že prezentace v databázi Adresář exportérů je smysluplná a přínosná.

https://exporters.czechtrade.cz

Exportní úspěchy Czech Trade