Kovobel ve spolupráci s CzechTrade dobývá Ekvádor

V závěru října se česká společnost Kovobel dohodla s jihoamerickým Ekvádorem na výhradním zastoupení dodávek speciálních skladovacích kontejnerů. Exkluzivní dohodu podepsal v Quitu se zástupci společnosti Ecuabodegas osobně předseda představenstva společnosti Ing. Emil Beber. Podpis smlouvy byl však jen formalitou, neboť již v jeho průběhu byla první dodávka kontejnerů na cestě z hamburského přístavu do ekvádorské metropole Guayaquil. Po navázání obchodních vztahů v Mexiku, Kolumbii, Chile, Peru a Uruguayi se tak jedná o další úspěch této české firmy ve spolupráci s CzechTrade v Latinské Americe.

Nejde však o jediný úspěch, který si předseda představenstva Kovobelu v Ekvádoru připsal. 28. října totiž ve svých 76 letech dosáhl posledního výškového tábora Refugio Jose Rivas, který se rozkládá těsně pod vrcholem druhé nejvyšší ekvádorské hory Cotopaxi. Za necelé dvě hodiny tak v tandemu s ředitelem regionálního centra Latinské Ameriky CzechTrade Emilem Ulrychem překonal převýšení 464 výškových metrů. V cíli ve výšce 4 865 metrů nad mořem pak šálkem horké čokolády symbolicky oslavili výročí sta let od založení Československého státu. Za tento výkon sklidil Emil Beber od zdejších horolezců a horských vůdců velký potlesk a uznání.

Jeho skutečným cílem však bylo poukázat na houževnatost a vytrvalost českého národa, který díky svým vlastnostem dokáže dobývat svět nejen na poli byznysu, ale i na kterémkoliv jiném.

Expanzí do Ekvádoru toulky Kovobelu Jižní Amerikou nekončí, v příštím roce plánuje ve spolupráci s CzechTrade navázat obchodní vztahy například s Panamou, Kostarikou, Guatemalou, nebo Argentinou.

Exportní úspěchy Czech Trade