České firmy objevují díky CzechTrade peruánský trh

Peruánská společnost YGLESIAS LOAYZA SAC na trhu působí jako dodavatel exkluzivních výrobků pro dva největší řetězce lékáren INKAFARMA a MIFARMA. Ve spolupráci se zahraničním zastoupením CzechTrade Lima přijela do České republiky na jednání s novými potenciálními obchodními partnery.

Peru je velmi zajímavý, rychle rostoucí trh s 30 miliony obyvatel a vysokou poptávkou po kvalitním evropském zboží střední až vyšší cenové hladiny. Firma má dobré zkušenosti s Českou republikou, a proto hledala právě české výrobce, exportéry a dodavatele pro poměrně širokou škálu produktů, např. dekorativní a vlasová kosmetika, péče o tělo, péče o zdraví, péče o dítě, zdravá výživa, lékárenské pomůcky, léky, ale i čistící prostředky do domácnosti nebo pro auto.

Zájem o jednání a nabídnutí svých výrobků mělo přes třicet českých firem. Představám a potřebám peruánské firmy odpovídalo devět z nich, těm bylo umožněno představit osobně své kompletní portfolio. Po jednáních v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu následovaly čtyři návštěvy přímo ve vybraných podnicích.

„S českými výrobci se jistě dohodneme na konkrétní spolupráci. Dodávají špičkovou „západní“ kvalitu za přijatelné ceny,“ říká zástupce firmy Elvis Yglesias.

„Krátce po jednáních uzavřeli peruánští nákupčí konkrétní spolupráci se dvěma výrobci a potvrdili, že mají zájem i o další společnosti, se kterými jednali,“ potvrzuje Emil Ulrych, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Lima.

Pravidelná mezinárodní setkání tzv. Sourcing Days jsou zajištěna agenturou pro podporu obchodu CzechTrade. Jednají na nich nákupčí velkých zahraničních nebo nadnárodních firem s domácími podniky. Tradičně se účastnili zástupci pouze zahraničních trhů evropských zemí, nově se na Sourcing Days vyskytují taktéž trhy ze vzdálených exotických destinací. CzechTrade zároveň exportérům zprostředkovává kompletní servis od tlumočení po jednání a návštěvy jejich výrobních závodů.

Exportní úspěchy Czech Trade